Інше

Органи Львова ч1. Діючі органи

Тема органів у нашому місті є доволі болючою, актуальною і, що головне, далеко не дешевою. Особливого контрасту справа набирає, якщо порівнювати їх минуле і сьогодення …
Близько століття назад у місті можна було нарахувати більше 40 діючих органів, працювало 5 фабрик, що виготовляли інструменти, в тому числі, на експорт до інших країн… Сьогодні у Львові лише одинадцять органів, з яких тільки 4 діючих.
………………..
Органи Львова ч2. Недіючі органи

Нажаль не всім прекрасним інструментам вдалось дійти до нас в робочому стані. Буремні події XX століття та часте недбальство влади радянського періоду довело до фактичної ліквідації органної культури і мистецтва у Львові.
Сьогодні у Львові окрім діючих, є ще 7 органів, про відновлення яких можна говорити.Частина з них потребує капітального ремонту, або ж є просто залишками.
………………..
Пальми у Львові

Цікаву розповідь про місто Львів можуть народити не тільки скульптури, легенди чи перекази. Часто це можуть зробити архівні фото.
На наших землях така рослина, як пальма зазвичай викликає асоціації із морем, сонцем, пляжем і екзотикою тропіків. Та якщо взяти до рук фотоальбом про Львів часів Австро-Угорської імперії, то на фото нас просто вразить кількість… пальм:)
………………..
Вагітна Слава

У Львові не лише люди, чи якісь споруди обростали легендами, інколи це ставалося навіть зі скульптурами. Одного разу, об’єктом однієї з найцікавіших суперечок, стала головна скульптура Оперного театру «Слава».
Львівський професор, завідувач кафедри акушерства і гінекології, Антоній Марс, звичайно, як ніхто, знався на своїй справі. Трапилось так, що проходячи повз Оперний театр разом із своїми друзями, заклався, що «Слава»… вагітна
………………..
Візит Казанови до Львова

1766-го року венеціанський авантюрист і всесвітньовідомий ловелас завітав до Львова. Його щоденники довго були під забороною до друку, так як їх вважали непристойними. Але саме в них читаємо: “Я прибув до Леополя, що вони називають Лємбергом”…