Пальми у Львові

На наших землях така рослина, як пальма зазвичай викликає асоціації із морем, сонцем, пляжем і екзотикою тропіків. Та якщо взяти до рук фотоальбом про Львів часів Австро-Угорської імперії, то на фото нас просто вразить кількість… пальм:)

Так, так…Ще за часів Австо-Угорщини така тенденція оздоблення не тільки інтер’єрів, а й вулиць, площ, скверів була надзвичайно популярною. Тогочасні жителі мріяли перетворити своє місто на такий собі райський куточок. Тому, ще, фактично, століття назад пальма символізувала собою благополуччя та комфорт міського життя.

Доглядати за рослиною, що звика до тропічного клімату, для львів’ян не було проблематичною задачею. Взимку пальми ховали до оранжерей, а на літній сезон знову ж таки виставляли. Така традиція тривала досить довго, бо частина сучасних жителів до сьогодні пам’ятають пальми на проспекті Свободи, проспекті Шевченка, Стрийському парку і т.д.

У 2014-му році місто вирішило повернутися до такої цікавої традиції і озеленити місто пальмами та банановими деревами, для чого у бюджеті міста були закладені суттєві суми грошей.

Також до ініціативи долучився цілий ряд закладів громадського харчування, які на своїх літній майданчиках за свої кошти розмістили деревця, хоча це і трохи спустошило їх гаманці. Пальми закуплялися в Італії, молоде деревце коштує 500 грн., а пальма висотою в 3-4 метри може обійтись 3-4 тисячі євро.