Музей пивоваріння у Львові

Музей пивоваріння у Львові – це заклад, який дозволить вам поринути в історію виготовлення та споживання всесвітньовідомого золотавого напою, починаючи з найдавніших епох, закінчуючи сьогодненням. У 2005-му році, в рамках відзначення 290-ї річниці заснування Львівської пивоварні(найстарішої в Україні) відкривається тематичний музей – музей Пивоваріння. Відтоді кожен охочий може долучитися до знайомства зі спадщиною старих броварів та відчути аромат відомого Львівського пива.

Розмістився музей трохи осторонь історичного центра, за адресою вул. Клепарівська 18. Саме тут розміщена та сама пивоварня відома під брендом “Львівське”, та яка існує тут з 1715 року. І місце побудови пивоварні вибране неспроста, бо перша письмова згадка про пиво у Львові датується 1384 роком і там йдеться, що такий собі Ганко Клепер купив пивне підприємство в Краківському передмісті Львова, і цю місцевість стали називати Клепарів. Отож і донині “на Клепарові” розміщається Львівська пивоварня та Музей пива у Львові.

Музей пива представить Вам доволі цікаву підбірку різних експонатів, як то скляні пивні пляшки з рельєфними зображеннями брендів, колекція приладів і винаходів для розливання хмільного напою, а також принаддя для розпиття, тобто різноманітні пивні кухлі. У філателістів викличе подив колекція етикеток як з Львівської пивоварні, так і з деяких інших. Серед експонатів можна побачити бочки для варки пива та супутнє знаряддя, макет пивоварні, дерев’яні труби, відкопані під час розкопок на території. Особливий інтерес привертають рецептурні книги XIX де детально описується процес виготовлення пива. Серед всього також стенди з такими речами, гравюри Львова, де можна побачити пивоварню, Кваліфікаційне свідоцтво від магітрату видане 1796-го року 61-річному Францу Гарднеру, де сказано, що він успішно пройшов навчання і колегам рекомендується йому допомагати. А сам Франц середньої статури і має світло-коричневе волосся(не забувайте, що фотографій тоді не було).

Також в музеї можна побувати на екскурсії, почувши масу цікавих історій, і про історію самого напою, і про шляхи його потрапляння до Львова за посередництва монахів-єзуїтів та звичайно ж почути легенди про найбільш відомого власника Львівської пивоварні – Роберта Домса і його кохану служницю – Зосю, яка мала в обов’язках приносити щоранку “гальбу” свіжозвареного пива. На завершення, переглянути фільм про Львівську пивоварню, а також взяти участь в дегустації, та посмакувати різними сортами Львівського пива.

Поруч з музеєм є крамничка сувенірів, а також тематичний ресторан “Хмільний дім Роберта Домса”, розташований у колишніх підземеллях пивоварні.