Екскурсія “Замки Львівщини”

Відчути захоплюючий дух середньовіччя можна не лише гуляючи по вулицях Львова, а й вирушивши на його околиці. Історично так склалося, що по території Галичини за довгі століття прокотився не один десяток військових кампаній. Звичайно ж, це викликало народження ряду фортифікаційних укріплень, фортець та замків. За даними істориків всього в Україні існувало понад 5000 пам’яток фортифікації. Звичайно, більшості з цих споруд вже немає, але найбільше вцілілих замків є на західній Україні. Найбільш цікаві об’єкти Львівщини розкинулись на карті і вигляді такої собі підкови. Тому екскурсію по замках Львівщини часто називають “Золота Підкова”. За один день всього не встигнути, тому знайомство розбивається на дві частини. З першої частиною познайомимо Вас тут, а друга частина “Золотої Підкови” – це тема для окремої статті.

Цей маршрут є чи не найпопулярнішим серед туристів на Львівщині. Екскурсія займає майже цілий день і триває з 09.00 до 17.00 – 18.00. Проводиться щодня, окрім понеділків (у вказанийдень замки Львова зачинені на вихідні). На початку екскурсії Вас чекає виїзд зі Львова в сторону Києва і близько 70 км. дороги, протягом якої екскурсовод Вас буде знайомити з історією краю та цікавими об’єктами, які будуть траплятися Вам в маршруті. А далі на Вас чекають 3 замки:

Олеський замок – укріплення, яке існує тут ще з далекого XIV століття. Історія споруди є надзвичайно багатою. В цьому замку народився польський король Ян ІІІ Собєський, а пізніше замок став королівською резиденцією, тут проходив службу Михайло Хмель – батько майбутнього гетьмана Богдана Хмельницького. З 1970-х років минулого століття замок став частиною Львівської галереї мистецтв. Сьогодні досить щедро наповнений експонатами, красивими інтер’єрами та цікавими витворами образотворчого мистецтва.

Підгорецький замок – один з накрасивіших замків/палаців на Львівщині. Доволі пізня, як для епохи замків, споруда, зведена в середині XVII століття. Має непогані фортифікаційні ознаки, хоча основною функцією був відпочинок, про що говорить латинський напис перед входом “Вінець ратних трудів — перемога, перемога — тріумф, тріумф — відпочинок”. Свого часу цей замок прийняв доволі багато відомих людей, як то польські королі Владислав IV, вже згаданий вище Ян ІІІ Собєський, цісар Австро-Угорщини Франц-Йосиф І, кайзер Німеччини Вільгельм. Нажаль, від колишньої помпезності мало збереглося досьогодні. Зараз замок в аварійному стані і вже не перше десятиліття знаходиться на реставрації. Приміщення пустують, інтер’єри не збереглись. Відвідувачів впускають на подвір’я, на балкони та тераси та підземелля.

Золочівський замок – одна з найвизначніших пам’яток оборонної архітектури Галичини. Розташований на пагорбі, в заплаві двох річок, роками активно виконував оборонну функцію. Витримав масу козацьких, татарський та турецьких нападів та облог у XVII столітті. Великий та Китайський палаци в поєднанні з потужними стінами утворюють прекрасний ренесансний ансамбль. Сьогодні замок є повністю відновлений та щедро наповнений історичними експонатами, творами мистецтва, відтворені інтер’єри. В Китайському палаці експозиція східних культур(представлене мистецтво Японії, Китаю, Індії і т.д.). Також в замку експонується копія корони Данила Галицького.

В кожному замку Вас чекає екскурсія ззовні та всередині, та відводиться вільний час, щоб погуляти та пофотографуватись. Також в маршруті екскурсії запланована зупинка на обід.

*В маршруті у Вас будуть додаткові витрати. Замки є діючими музеями, тому вхідні квитки в музеї оплачуються екскурсантами самостійно згідно тарифів музеїв