Екскурсія “Підземелля Львова”

Далеко не всі гості Львова задумуються, що Львів може ховати свої таємниці не лише в свої вузьких вуличках, сквериках чи спорудах, а навіть і глибоко під бруківкою. Так-так, саме під бруківкою…

Під містом існує ціла мережа підземель, кожне з яких наповнене якимось своїми історіями, розповідями чи легендами. Підземелля Львова не є суцільною мережею, як більшість часто собі це уявляє. В основному – це, в першу чергу, підвали, які використовувалися в якості складів продуктів і іншого, але до цього додається ряд технічних комунікацій, та приміщень, які на ранніх етапах слугували першим поверхом, але внаслідок змін рельєфу сьогодні опинилися нижче рівня землі. За підрахунками дослідників, загальна протяжність всіх комунікацій під Львовом сягає близько 100 км. Існують проекти об’єднання підземель в суцільні маршрути. Так протяжність першого запланованого має бути 800 метрів. Але це в планах. А поки ми можемо Вам запропонувати відвідування таки окремих об’єктів, як:

Підземелля Аптеки-музею. Аптека-музей – це найстаріша аптека в Україні, а також тематичний музей фармації. Експозиція музею захоплює ряд кімнат, внутрішній дворик та підземельні приміщення, де можна побачити макети давніх аптекарів в процесі роботи, приміщення для зберігання вин з величезними бочками та почути ряд суміжних історій.

Кавові підземелля “Копальні кави” – де на Вас чекає розповідь про львівську каву, шляхи її потрапляння до Львова та доволі цікаві інтер’єри стилізованої шахти, де сучасна фантазія переплітається зі старовинними елементами оздоблення.

Підземелля Домініканського монастиря – одні з найстаріших підземель Львова. Під час екскурсії Ви дізнаєтесь про людину, в честь якої назване наше місто – про князя Лева. Дізнаєтесь, що саме на цьому місці раніше стояв його палац, який дружина Констанція пізніше подарувала монахам. А також тут буде вдосталь історій про відьм, катів та навіть кохання. Кульмінацією екскурсії в підземеллях Домініканського монастиря є розповідь про Гальшку Острозьку.

Підземелля Оперного театру. А чи бачили ви у Львові водойми?))) Напевно ні…Але вони є. Раніше на місці сьогоднішнього проспекту Свободи протікала річка – Полтва. Щопрадва в XIX столітті вона була закопана під землю і закута в колектор, де досьогодні вона протікає. А Опера стоїть майже на ній, на місці, де проходило колишнє русло. І в цих підземеллях ви почуєте про історію спорудження театру на річці, його подальшу долю, а також зможете побачити і саму Полтву., яка і зараз протікає під Львовом.

Підземелля костелу Єзуїтів. Храм апостолів Петра і Павла у Львові сам по собі є чудом, яке відкрилося львів’янам лише кілька років назад – до цього тут був склад книжок, переміщений звідси лише в 2012 році. А раніше – осередок одного з найунікальніших католицьких монаших орденів, який свого часу тримав в своїх руках неперевершену владу та вплив. При монастирі існував навчальний заклад – Єзуїтський колегіум, в якому свою освіту здобув гетьман Богдан Хмельницький.

Також екскурсія підземеллями може захоплювати Криївку – тематичний ресторан, який в підземних приміщеннях розповідає про історію боротьби Української повстанської армії, підземелля Преображенської церкви, а раніше монастиря тринітаріїв, частину підземель монастиря Бернардинів, а сьогодні музей Ідей, чи заклади, де можна побачити фортифікації Львова: кафе “Під вежею” де відкрита оборонна бастея Львова, або підземні зали музею зброї “Арсенал”.

Проводиться щодня о 12.00 і 15.00. В залежності від ряду умов(день тижня, різні події в місті) маршрут екскурсії та перелік об’єктів може суттєво змінюватись. Та в будь-якому випадку, ми познайомимо Вас щонайменше з 5-ма об’єктами з наведеного списку.

* Екскурсія може передбачати заходи в об’єкти, які є діючими музеями(наприклад, Аптека-музей чи Музей Історії Релігії), тому вхідні квитки в музеї оплачуються екскурсантами додатково, згідно з тарифами музеїв.