Храми

Домініканський собор

Домініканський собор та монастир – один з найвизначніших історичних пам’ятників Львова і чудовий взірець класичної барокової архітектури, споруджений одним з найбільш безпощадних орденів в історії церкви.
За деякими джерелами сюди монахів-домініканців запрошує дружина князя Лева Констанція, і саме тут був споруджений перший католицький храм міста.
………………..
Єзуїтський костел

“Ти хитрий, як єзуїт” – така приказка століттями служила описом діяльності одного з найвеличніших і найунікальніших католицьких монаших орденів. Орден, який століттями умудрявся тримати в руках майже весь середньовічний європейський політикум.
У Львові збереглось унікальне творіння цього ордену – сьогоднішній греко-католицький гарнізонний храм Петра і Павла, який мовчки перетерпів наругу радянської епохи і декілька років назад вперше відкрився відвідувачам і постав у всій своїй автентичній величі.
………………..
Латинський кафедральний собор

Кожне, поважаюче себе, середньовічне місто обов’язково мало мати дві речі: ратушу та собор. Перший камінь в фундамент собору був закладений 1360-го року і хто ж знав, що справа затягнеться на століття?
Та навіть так, собор був серцем міста, адже неспроста у 1656 році саме тут король Ян Казимир просив заступництва у Матері Божої у війні зі шведами, обіцяючи натомість полегшити життя простому люду.
………………..
Вірменський собор

Вірменський катедральний собор – дивовижна пам’ятка культури сходу на теренах Європи. Бездоганне поєднання архітектурного стилю вірменських святинь, романо-готики Західної Європи і давнього галицького зодчества.
Одна з найдавніших пам’яток архітектури Львова, споруджена ще в 60-х роках XIV століття, заворожить кожного своїми унікальними розписами та мозаїками
………………..
Собор Святого Юра

Архікафедральний собор Святого Юра у Львові – один з найвеличніших архітектурних ансамблів міста, виконаний в стилі розкішного рококо. Центральна святиня Української греко-католицької церкви, де тривалий час знаходилась резиденція митрополитів УГКЦ. З цим храмом тісно пов’язані імена таких відомих релігійних діячів, як Андрей Шептицький, Йосип Сліпий.
А також тут знаходиться найстаріший дзвін України…
………………..
Бернардинський монастир

Комплекс Бернардинського монастиря – одна з незчисленних історико-архітектурних принад Львова, котра залишила відчутний слід в історії міста і пов’язана з багатьма відомими іменами та історіями
Сьогодні комплекс монастиря включає цілий ряд споруд : костел Святого Андрія з прибудованою до нього дзвіницею, чернечі келії, відкриту альтанку, іменовану ротондою, і декоративну колону, споруджену на честь покровителя міста – Св. Яна з Дуклі
………………..
Костел Ольги і Єлизавети

Храм, якому випала честь першому вітати гостей міста. Оскільки костел Ольги та Єлизавети розташований поруч з вокзалом – то саме йому дістаються перші емоції новоприбувших туристів.
Величний неоготичний собор з височенними шпилями, розетами, арками та характерними вітражними вікнами не може залишити нікого байдужим. Щоправда зовнішня помпезність є певним антиподом до доволі скромного інтер’єру та відносно скромної історії
………………..
Успенська церква

Успенська церква завжди була і напевно буде осередком львівського православ’я. Розташована в руському кварталі львівського середмістя, церква стала головним стрижнем творення української історії і культури в регіоні. Зцим храмом пов’язані такі імена, як Іван Федоров, Петро Могила, Іван Підкова та багато інших
Унікальний ренесансний комплекс увінчаний вежею Корнякта є одним з найпопулярніших туристичних об’єктів, розташованих в старому місті.
………………..
Преображенська церква

Сьогоднішній храм Проеображення Господнього, або колишній монастир ордену Святої Трійці (Тринітаріїв) споруджений на місці одного з найстаріших кварталів Львова і є найбільшою церквою міста.
Споруджений ще у XIX столітті, свого часу став культурним осередком українців, а в період розвалу радянської держави став першою святинею поверненою в УГКЦ.
………………..
Костел Михаїла

Колишній монастир кармелітів босих був споруджений поза межами оборонних стін міста. Саме це відіграло важливу роль в його історії. Пагорби, на яких він височіє, отримали свої стіни та укріплення і монастир отримав оборонне призначення в якості східного форпосту.
Сьогодні це Греко-католицький храм архистратига Михаїла та чергова цікава історико-культурна принада.