Мазох-кафе у Львові

Проходячи по вулиці Сербській, Ваш погляд обов’язково знайде бронзову скульптуру чоловіка перд входом в кафе, з яким постійно фотографуються туристи. Спочатку Вам може здатися, що Ви не знаєте цього персонажа, але будьте впевнені, як мінімум, про його існування здогадувались. Звали його Леопольд фон Захер-Мазох. Звичайно ви чули таке поняття, як “мазохізм”. Його часто називають основоположником цієї течії. Хоча особливим мазохістом він не був…А якщо і був, то зовсім не це принесло йому всесвітню славу. А був він письменником, непоганим австрійським письменником, який в 1836 році народився у нас, у Львові, де і провід дитинство, поки в 1848 не виїхав з батьками в Прагу.

Там Леопольд Мазох починає навчання в Празькому університеті, вивчає право, математику, історію. Стає доцентом університету в Граці, доктором права. Пробує себе в ролі письменника, пише історичні дослідження, п’єси, літературно-критичні твори. Потім стає редактором кількох журналів, проте, варто зазначити, що виходили вони недовго. За деякими даними його навіть свого часу запрошували викладати історію у Львівському університеті.

Тривалий час Леопольд суміщав викладацько-дослідницьку роботу з письменництвом, але після успіху його роману “Дон Жуан з Коломиї” вирішує повністю поринути в літературну творчість.
Одружується з Авророю фон Рюмслін і разом з нею пише найвідоміші свої твори. Проте високі вимоги дружини доводять їх до злиднів, його рівень падає до банальної порнографії і Аврора покидає його, а сам Захер-Мазох одружується з гувернанткою, що була на 20 років молодшою від нього. Але надовго в ньому залишається образ деспотичної жінки, що знущається над слабким чоловіком, і найбільш яскраво відображений в його найвідомішому творі “Венера в хутрі”. А в 1886 році австрійський психолог Ріхард фон Крафт-Ебінґ, очевидно начитавшись його творів, називає патологію, що характеризує отримання задоволення від болю та підкорення в честь Леопольда Мазоха – “мазохізм”. Варто зазначити, що самому Мазоху такий стан справ не сподобався, і пізніше подає на того в суд.

А зараз у Львові вирішили увіковічнити цього, чи не найвідомішого в світі львів’янина, встановивши йому пам’ятник в його натуральний ріст(170 см.) А за пам’ятником відкривається тематичне кафе у Львові – “Мазох-кафе”. Двері виконані в вигляді замочної шпарини, що уособлює вуайєризм, а всередині кафе Вас чекають тематичні зали, прикрашені атрибутами мазохістських втіх, такими як батоги, кайдани, ланцюги і т.д. Все це тут не лише для декорації, а й може бути використане відвідувачами закладу. Персонал кнайпи також вдягнутий відповідним чином, як правило, це гарні дівчата в корсетах та пишних спідничках, озброєні батогами чи іншим приладдям для покарань і при бажанні завжди можуть закувати Вас в кайдани.

Меню в “Мазох” також особливе. Тут їжа подається з афродизіаками і в більшості в еротичному оформленні та відповідними назвами – “Плоди любові” – така собі овочева страва, “Втіхи Ванди” – куряче філе в виноградному соусі, “Чорна княгиня” – рибна запіканка, “Змія в раю” – рисова лапша…Ну і фірмові напої цьолго кафе, як то “Венера в хутрі”.

Завітавши до Львова не забудьте відвідати це кафе, якщо така тематика Вам до душі)))