Масонська ложа у Львові

Якщо Ви втомились від прогулянки вечірніми вулицями старовинного Львова і, водночас, захочете насолодитися вишуканою атмосферою, неодмінно завітайте в «Масонську ложу», що знаходиться на площі Ринок, 14. Цей доволі фешенебельний ресторан роміщений у центральній частині міста, у будинку 16 століття (відразу над входом до Криївки – іще одного екстравагантного закладу). Ресторан розташований на 2-му поверсі, може вмістити до 80 гостей у трьох залах і є одним з неповторних закладів, що ввійшли в список найбільш відвідуваних закладів Львова.

Заворожуючий інтер’єр таємничої «Масонської ложі»,приглушені тони, напівтемрява, невимушені звуки живої легкої класичної чи джазової мелодії, свічки та вишукана європейська кухня створюють незабутню і заворожуючу атмосферу, яка допоможе вам відволіктись від буденності і провести незабутні вечори.

Вперше «вільні мулярі (каменярі)» (що означає в перекладі з французької мови слово «масон») з’явилися у Львові у другій половині 18-го століття, а уже наприкінці століття члени організації для своїх зібрань використовують ложі, як осередки об’єднання руху за відновлення єдності Польської держави. У відповідь, австрійській уряд забороняє організацію масонів на теренах імперії, тож в 19-тому столітті масони переходять у підпілля, а їхній рух сприймається, як революційний.

Оскільки масонство було модним і популярним у колах вищої знаті, серед масонів було багато заможних львів’ян, як то наші перші австрійські генерал-губернатори та бургомістри Львова, багато видатних містян.

У 1758 році створюють першу Львівську масонську ложу «Трьох богинь». З того часу масонські символи почали з’являтись на будинках Львова. Зараз їх можна побачити на багатьох спорудах історичної частини міста, починаючи з будівлі Оперного театру, Домініканського собору, костелу Єзуїтів та інших будівлях.

Концепція ресторації – привідкрити гостям закладу світ масонства з його таємничими знаками і символами. Членами масонської ложі могли бути лише чоловіки, то ж, дотримуючись традиції, серед персоналу закладу жінок немає.

Проникнутись атмосферою таємничості та відчути себе причетним до чогось незвичайного ви зможете вже на вході в ресторацію. Вхід у Ложу замаскований під кухню звичайнісінької квартири, відкриє вам приємний пан у халаті і навіть може пожартувати, сказавши що ніякої масонської ложі тут немає. Після того як ви увійдете він може розважити вас розповідями, які цікаво буває послухати. І ось відкриваються інші двері і ви потрапляєте до найдорожчої ресторації Галичини, що ви зможете помітити одразу.

Інтер’єр ресторану захоплює розкошами та вражає своєю таємничістю.У кінці дзерального коридору наприклад зможете побачити справжній ретро автомобіль також однією з цікавинок ресторації є вбиральня. Туалет тут зроблений у формі величного трону, у наявності також є скіпетр. Також рекомендуємо вийти на балкон «Масонської Ложі». Стоячи там теплим літнім вечером, дивлячись на захід сонця, коли внизу грає музика, танцюють пари на площі і поряд з тобою близька людина… у такі моменти можна справді відволіктись від буденних проблем.

Не забули при оформленні ресторану також і про історію масонства. Вас оточують стіни, розписані різноманітними масонськими символами, а з фотографій та картин за Вами спостерігають відомі «муляри». Ви можете ознайомитися з різними атрибутами масонів та побачити ті місця у Львові, де збереглися символи братства.

Відповідно до ритуалу, кожному клієнту-чоловіку видають білі рукавички та каменярський фартух. Офіціанти, обізнані з історією масонства, радо розкажуть цікавим слухачам різноманітні факти та історії. В ресторації також проводять вистави – масонські служіння та обряди.

Оглянувши все навколо, ви маєте змогу скуштувати вишукані страви ресторації. Але, обираючи їх, зверніть увагу на ціни меню. Надзвичайно висока вартість страв є ще одною фішкою закладу. Ціни здивують чи не кожного відвідувача. Друга страва тут може коштувати і 1000 гривень. Проте не лякайтеся, адже, виданий вам на вході атрибут чи картка «Lokal» є знижкою на 90% ще таку знижку можна отримати виконавши бажання офіціанта, який вас обслуговував, або можете заплатити повну ціну, якщо вона Вас влаштує. Щодо наїдків, які варто спробувати – це і різноманітні салати, і італійська паста, і неодмінно вишуканий та ніжний тірамісу з філіжанко ароматної кави. Кожен з гостей закладу знайде щось собі до смаку.

Насолоджуючись проведеним часом у «Найдорожчій ресторації і Галичини», у вас є можливість поміркувати ким насправді були масони – членами однієї з найбільш впливових і таємних організацій Європи, чи простими каменярами з високими амбіціями.