Гасова лямпа у Львові

Якщо, прогулюючись вечірнім Львовом, ви побачите великий ліхтар у вигляді гасової лампи, то не вагаючись йдіть на світло. Саме тут, на вулиці Вірменській, 20, біля неперевершеної Вірменської церкви, розташована незвична тематична кнайпа – ресторація-музей «Гасова Лямпа». У цього чудернацького закладу не лише цікава назва, а й все інше: інтер’єр, меню, атмосфера і навіть столовий посуд. Але про це пізніше…

«Гасова Лямпа» відкрита у 2008 році на честь 155-річчя появи у Львові першої гасової лампи. Та мало хто знає, що гасову лампу винайшли саме тут у 1853 році два працівники аптеки – Ян Зех і Ігнацій Лукасевич. Їх винахід був зовсім раптовим, так як фармацевти сподівалися отримати з нафти чистий спирт, а отримали – гас, через рік отримали австрійський патент та відкрили маленьке виробництво. Пізніше гас почали використовувати, як пальне для освітлення, взявши за основу олійну лампу.

Сьогодні, бронзові постаті винахідників зустрічають гостей «Гасової Лямпи»: Ян Зех за столом біля входу, на стільці якого написана історія гасової лампи, а Ігнацій Лукасевич виглядає з третього поверху. У ресторані в експозиції знаходяться близько 200 гасівок і копія оригіналу першого винаходу. Розміщені тут і репродукції фотографій різноманітних ламп з короткою інформаційною довідкою про них.

Кнайпа «Гасова Лямпа» охоплює три поверхи старовинної львівської кам’яниці та літню терасу з чудовим краєвидом львівських стріх. Потрапити до ресторану допомагає провідник з ліхтарем. Інтер’єр закладу вражає своєю тематичністю до кожної дрібнички. Оформлення ресторану відповідає духу хімічних пошуків, в яких гасова лампа і створювалася. Стіни розписані історією нафтовидобутку і портретами творців, напої подають у скляних колбах чи мензурках, замість таблички «зарезервовано» на стіл ставлять каністру, лунає автентична музика. Періодично привітні та розторопні офіціанти влаштовують піротехнічні фокуси: підпалюють плошку з гасом і він іскрить та димить.

Меню в Гасовій лампі Вас здивує не менше чим інтер’єр: демократичні ціни, об’ємні порції та оригінально-тематичні назви страв надовго прикують ваш погляд: фірмові гримучі суміші – гасівка, бензинівка і навіть хренівка, великий вибір живого пива та оригінальних пивних закусок. Фішка закладу – копчені свинячі вушка і гасівка, а для чарівних леді – торт чоколядовий «Гуд бай, хвігура». Також до кожної замовленої страви безкоштовно подають фірмове блюдо – смажену яєчню і смачний соус. Дрібничка, а приємно!

«Гасова Лямпа» – позитивний, гучний, молодіжний заклад, який залишить не тільки купу яскравих вражень, а й незвичні сувеніри – подарункові настоянки, які продаються у пробірках та мензурках. Завітавши сюди хоч раз, ви обов’язково повернетеся сюди знову за новими враженнями, смачною їжею, привітним обслуговуванням та феєричною атмосферою!