Дім Легенд у Львові

Якщо Вам доведеться проходити повз будинок на вулиці Староєврейській 48 – зупиніться. Вашу увагу ітак приверне його фасад: дракон, годинник, трамвайчик. Саме оформлення говорить, що всередині є щось цікаве. І вважайте, що Вам пощастило, якщо біля входу стоїть сажотрус в циліндрі. Він у цьому домі основний персонаж. В першу чергу потріть його за гудзик – кажуть, що це на щастя, терти гудзик сажотруса, а по-друге, зав’яжіть з ним дискусію, порозпитуйте його про будинок. Повірте, це будуть найцікавіші хвилини в Вашій подорожі до Львова. Він Вас познайомить з основними міфічними розповідями, які окремо представлені в кожному залі будинку.

А легенди Будинок Легенд у Львові має такі: Про час. На фасаді будинку видніється годинник. І ніби самий звичайнісінький годинник, але якщо почнете придивлятися, зможете зауважити, що щось тут не так. Особливо, якщо порівняєте час, який він показує, з показами свого годинника. Ви можете подумати, що цей годинник стоїть, відстає чи взагалі зламався і йде неправильно. Але йде він нормально. Тільки показує не Київський час, по якому живе вся Україна, а Львівський…Тепер витягуйте шкільний підручник з географії і згадуйте, що Земля кругла і крутиться довкола сонця:-) Тому в різних точках планети – сонце встає і сідає в різний час, і вся планета поділена на часові пояси. Часові пояси – річ доволі умовна, зроблена для того, щоб хоч якось стандартизувати час в межах окремих країн. І якщо розглядати детальніше, то можна зауважити, що навіть в межах одного часового поясу між його східною і західною межею час відрізняється, і часто досить суттєво. В нашому випадку виходить, що Київ і Львів знаходяться на різних меридіанах і різниця в часі між Київським і георафічним Львівським часом виходить в 24 хвилини. От саме по такому часу і йдуть годинники в будинку. Біля входу є табличка, на якій вказано що Дім Легенд у Львові оживає в 12.00, 15.00, 18.00, 21.00, але…по Львівському часу. Тобто по Києву це 12.24, 15.24, 18.24 і 21.24. І як же шкода людей, які збираються на дійство, але не знають, що воно починається в особливий час. У вказані години будинок оживає, а в 21.24 це оживання супроводжується маленький піротехнічним шоу.
Інша історія і, відповідно, окремий зал присвячений їй, це – Полтва. Полтва, насправді, це – єдина у Львові річка. Але не хвилюйтеся, особливої можливості побачити її вживу у Вас не буде. Вона закопана під землю, протікає сьогодні під проспектом Свободи, майже під Оперним театром. Є розповіді, що в ранні періоди існування Львова, Полтва була навіть судноплавною. Звичайно не Титаніки, але якісь маленькі човники, очевидно, по ній курсували. Але далі місто росло, розвивалося, це не могло не позначитись на річці, вона суттєво обмільчала. Пізніше з’являється таке чудо техніки, як каналізація – весь бруд скидався в неї, і станом на кінець XIX естетичних якостей річка не мала. Тому вирішують її заховати під землю, закути в колектор, де досьогодні вона й протікає. Вийшло так, що Полтва стала дуже містичною для всіх львів’ян річкою. Абсолютно всі у Львові про її існування знають, але майже ніхто ніколи не бачив(майже як Стікс в древніх греків). А тут її можна побачити. Автори закладу в колекторі Полтви розмістили камеру, а в тематичному залі – плазму, на якій можна пересвідчитись, що ця річка таки існує і протікає)))Також зал прикрашають різні чудернацькі риби, адже кажуть, що сьогоднішній хімічний склад води в річці містить абсолютно всю таблицю Мендєлєєва. Є тут і апарат для смороду і ще багато чого.

Також Дім Легенд має тематичні зали львівської бруківки, зал звуків, де можна послухати “храп львівського мера”, зал левів, зал драконів, зал львівської гвари, погоди і т.д. Все за раз не розповісти. Тих, хто пройде всі зали і підніметься нагору – чекає цікавий сюрприз. На даху заклад представить Вам місто з висоти і у всій його красі. Там є відкрита тераса, де можна спокійно посидіти, кави попити і помилуватися містом. Але й там не все так спокійно. На даху стоїть старезне горбате авто – Трабант, в якому можна “покататись”, а на димарі сидить бронзовий сажотрус, якому всі бажаючі можуть спробувати поцілити монеткою в капелюх.

Загалом, цей заклад – це чергове креативне творіння в львівському ресторанному бізнесі. Будете мати час та бажання – відвідайте цей заклад, і не забудьте там заскочити в туалет. Хоча б на хвилинку – там своє шоу…